Szkoła Podstawowa imienia Jana Adama Maklakiewicza w Mszczonowie realizuje program Laboratoria Przyszłości
Spotkanie z robotem Photonem w klasie 2 b
24 marca 2023 r po raz pierwszy zawitał do klasy 2b niesamowity gośc - Robot Photon EDU.
Uczniowie wraz z wychowawcą Barbarą Oracz nadali mu imię Robotek, następnie nauczyli poruszać się do przodu, do tyłu, skręcać w prawo i w lewo. Każdy mógł korzystając ze specjalnej aplikacji na tablecie i poruszać się Robocikiem we wskazanym kierunku. Następnie Robocik poruszał się po macie zbierając warzywa na zupę jarzynową i owoce na sałatkę owocową. Było to nie lada wyzwanie dla dzieci, bo trzeba było omijać przeszkody i nie można było wyjechać za matę. Uczniowie świetnie się bawili i już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania z Robotkiem. A to wszystko dzięki Labolatorium Przyszłości.
autorka relacji: Barbara Oracz
#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci
Edukacja techniczna z klockami SkriKit
Podczas zajęć z edukacji technicznej uczniowie z klasy 1c wykorzystali maty z instrukcją tworzenia ciekawych budowli z klocków SkriKit. Indywidulanie i w małych grupach budowali, konstruowali i tworzyli.
autorka relacji: M. Zgórzak
#LaboratoriaPrzyszłości
Dni tygodnia z BeeBotami
Na zajęciach dodatkowych uczennice z klasy 1c utrwalały nazwy dni tygodnia. Dziewczynki świetnie bawiły się podczas programowania robota Bee-Bot.
Mali koderzy z klas pierwszych i BeeBoty
Mali koderzy z klas pierwszych utrwalali kolejność nazw miesięcy.
Układali i zapisywali kod od stycznia do marca, a następnie programowali Bee-bota i sprawdzali poprawność ułożonego kodu.
autorka wpisu: Wioletta Dąbrowska
#LaboratoriaPrzyszłości
BeeBoty w klasie 1a
Uczniowie klasy 1a poznawali Układ Słoneczny razem z robotami BeeBot.
Te sympatyczne
roboty, które wyglądają jak pszczółki uczyły się razem z pierwszakami jak należy prawidłowo odżywiać się.
Photon i Sztuczna Inteligencja
Podczas zajęć rozwijających zainteresowania informatyczne, uczniowie zostali wprowadzeni w świat AI. Robot Photon, wyposażony w specjalne akcesoria, przybliżył uczniom technologię sztucznej inteligencji.
Rozmawialiśmy o technologiach umożliwiających poruszanie się samochodów bez kierowców. A także o tym, jakich danych potrzebuje pojazd bez kierowcy, by prawidłowo poruszać się po mieście.
Za pośrednictwem dedykowanej aplikacji uczestnicy koła informatycznego, trenowali sztuczną inteligencję, ucząc rozpoznawania znaków sygnalizacji świetlnej. Potem testowali zdobyte umiejętności robota, który wyruszył w podróż po ulicach zbudowanego miasta. Photon świetne radził sobie z rozpoznawaniem kolorów, właściwie reagował na zmieniające się świata sygnalizatorów świetlnych.
#LaboratoriaPrzyszłości
Niedźwiadki wydrukowane na drukarce 3d trafiły do rąk czytelników z klasy drugiej którzy zwyciężyli w konkursie organizowanym przez panią El...

-
Znamy już wyniki ogólnopolskiego konkursu "Toruń z historią za pan brat" Wśród laureatów konkursu mamy swoją przedstawicielkę. J...
-
Kreatywność uczniów biorących udział w zajęciach koła informatycznego zadziwia! Świąteczny nastrój zawitał do pracowni informatycznej dzięk...
-
Ostatnie zajęcia w starym roku, upłynęły na przygotowywaniu choinek, które ozdobią domy uczestników koła informatycznego. Te dzieła, to wyt...